Moulin Roty

Ponad 40-letnia historia tej Francuskiej marki jest tak samo barwna co długa. Kiedy w 1972 roku grupa dwadzieściorga znajomych szukających koncepcji na zajęcie wpadła na pomysł kupienia starego młyna, zrobienie remontu i rozpoczęcie produkcji ręcznie wytwarzanych przedmiotów takich jak lampy, elementy dekoracyjne czy biżuteria nawet nie przypuszczała, jaki sukces odniosą w przyszłości. Dwa produkty, a w zasadzie ich sukces odmieniły kurs Moulin Roty na zawsze. Pierwszym był mały samochód zrobiony z drewna pianki oraz kawałków materiału, zdobył wiele nagród na wystawach i targach, a duże zamówienia znacząco poprawiły sytuację firmy. Drugim była miękka lalka „La Douillette”, która urzekła wszystkich swoją oryginalnością. Od swojej premiery przeszła wiele zmian, a kolekcja powiększyła się o króliki, niedźwiadki, słonie w przeróżnych kolorach i kształtach.


Sukces małego autka popchnął firmę w kierunku rynku produktów przeznaczonych dla dzieci oraz zabawek. Seria zabawek, którą stworzono na bazie małego samochodu, materiałowe zabawki do bujania powstała w 1975 roku i odniosła ogromny sukces. W związku z tym, że firma specjalizowała się od początku w elementach dekoracji wnętrz, żadnego problemu nie stanowiło przestawienie się na produkcję elementów wystroju pokoików dla dzieci, stworzono całą serię drewnianych obrazów, tabel wzrostu, zegarków czy małych zabawek układanek.

Pomimo pożaru, który w 1991 roku strawił całą manufakturę łącznie z projektami zabawek, maszynami, całym magazynem. Moulin Roty nie zniknęło z rynku, a nawet powróciło do gry jeszcze silniejsze. Właśnie wtedy zrodził się pomysł na produkcje zabawek inspirowanych przeszłością jednak spełniających wszelkie nowoczesne standardy. Pomysł, by maluchy poznały zabawki, jakimi bawili się ich dziadkowie i rodzice, i dzięki temu, aby więź między nimi jeszcze mocniej się zacieśniała.

Współpraca firmy z Arpadem Kovacsem prowadzącym manufakturę w Rumuni wytwarzającą zabawki tradycyjnymi metodami zaowocowała powstaniem większości gier i zabawek wykonanych z drewna obecnych w ofercie firmy. Marka Moulin Roty od samego początku była nastawiona na kooperacje i jej produkty są efektem współpracy wielu przyjaciół z różnych części świata.

Dziś marka Moulin Roty jest rozpoznawalna na całym świecie, ich produkty można znaleźć w sklepach dla maluchów od Tokio w Japonii po Nowy Jork w USA. Zatrzymamy się w Historii tej niezwykłej marki w tym miejscu i pozwolimy Państwu odkryć resztę samemu...
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zabawek tej niesamowitej marki w naszym sklepie, jesteśmy pewni, że przypadną Państwu do gustu, ponieważ są naprawdę niepowtarzalne i wyjątkowe!

  • Moulin Roty

    Kolorowe klocki z serii Les Jolies pas Beaux francuskiej marki Moulin Roty. Z klocków można budować wieże lub wykorzystać je jako budulec w innych zabawach. Każdy z klocków jest szczegółowo ilustrowany, wesołe szmaciaki zerkają na maluchy z każdego klocka. Klocki pomogą w nauce liter i cyfr oraz rozpoznawaniu kolorów. Wykonane z twardej tektury elementy...