Crayon Rocks

Kredki Crayon Rocks zostały opracowane przez nauczycielkę Barbare Lee, która pracowała na poziomie elementarnym z dziećmi mającymi 23 lata. Nietypowe kredki wymyśliła zainspirowana spotkaniami z terapeutką zajęciową Jan Olsen i jej programem „Pismo bez łez”. To od niej dowiedziała się jak ważne w motoryce małej jest rozwijanie silnej przyczepności stawów dłoni, niezbędne do nauki prawidłowych umiejętności pisania. Widząc, że proste narzędzie do ćwiczenia tych zdolności manualnych u dzieci nie jest dostępne, postanowiła opracować jeden z wymyślonych przez siebie sposobów. Znając dziecięcy rozwój i wiedząc czym dzieci z reguły zaczynają rysować, Pani Lee stworzyła kredki łatwe w uchwyceniu przez małe niewprawne jeszcze rączki. Kredki - kamyczki, które ze względu na swój kształt są idealnym narzędziem pomagającym w rozwoju motorycznym dłoni, dodatkowo łatwo je złapać i zamknąć w rączce, są one również bardziej odporne na pękanie. Twórczyni dzięki specyfice swojej pracy testowała również Crayon Rocks między innymi u dzieci opóźnionych w rozwoju, z porażeniem mózgowym, autyzmem - one również świetnie radziły sobie z nowym wynalazkiem podczas zajęć plastycznych.


Innowacyjne kredki w przeciwieństwie do tradycyjnych wykonanych z parafiny, wosku naftowego zrobione są z przetworzonego wosku sojowego. Producenci łączą wosk z naturalnymi pigmentami mineralnymi dzięki czemu tworzą piękną paletę barwnych kredek. Kolory można dowolnie i łatwo łączyć tworząc małe arcydzieła. Pierwsze z nich powstały domową metodą w garażu w Kalifornii, a ich kształt nadawany był ręcznie. Dziś procedury zostały znacznie usprawnione i powstają w fabryce w Kentucky, tak aby nietypowe kredki mogły trafić do dzieci na cały świecie.


Kredki oprócz tego, że są bardzo nowoczesne są również produktem ekologicznym i nietoksycznym, bezpiecznym nawet w przypadku zjedzenia przez dziecko, a to wszystko dzięki odnawialnym surowcom, z których powstały. Crayon Rocks posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo, nie zawierają one ftalanów przez co są twardsze niż zwykłe kredki do rysowania. W zależności od wielkości opakowania zapakowane zostały w ekologiczne woreczki lub pudełeczka. Pięknie wykonane są idealnym pomysłem na prezent, który sprawdzi się u każdego dziecka.

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.