Swim Fin

Płetwa Swim Fin to unikalna pomoc dla dzieci przy nauce pływania. Jej światowa popularność zaskoczyła samego twórcę - Kevina Moseley’a. Dzięki swojemu optymalnemu kształtowi działa w harmonii z ciałem umożliwiając stworzenie lepszych i bardziej neutralnych pozycji podczas pływania. Płetwa jest pomocą dydaktyczną służącą zarówno do nauki pływania jak i zabawy w wodzie. Prawidłowo założona powinna znajdować się wysoko na plecach, powyżej środka ciężkości, tak aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa i nie przewrócić dziecka do przodu, tylko powodować jego „zawieszenie” w wodzie. Swim Fin przeznaczone są dla dzieci, które już kontrolują swoje ciało i nigdy nie mogą być noszone z przodu.


Płetwy dodają dzieciom pewności siebie podczas przebywania w wodzie, dodatkowo nie ograniczają ich ruchów, maluchy nie muszą martwić się o trzymanie „makaronu”, czy deski do pływania. Pozwalają na wygłupy i zabawy w wodzie, uruchamiają wyobraźnię i zachęcają do kreatywnej zabawy, wszystko jednak pod nadzorem osób dorosłych, umiejących pływać. Ważną zasadą korzystania z płetwy jest pamiętanie, że im bardziej jest ona zanurzona, tym bardziej wypiera ciało. Udogodnieniem dla rodziców jest to, że jest lekka, nie trzeba jej pompować, nie ulegnie przebiciu i podopieczny po jej założeniu nie będzie już potrzebował dodatkowej ochrony w postaci kamizelki lub koła.


Płetwa bardzo szybko stała się produktem rozpoznawanym na świecie, dzięki wielofunkcyjnym rozwiązaniom, które daje swoim użytkownikom. Pozwala pływać w każdej pozycji i nie trzeba jej w żaden sposób przekręcać. Raz założona podczas zajęć na basenie może być zdjęta dopiero po ich zakończeniu. Nie krępuje ruchów, ramiona są swobodne i mogą być poruszane w każdym kierunku, pozwala przekręcać się z brzucha na plecy, pływać motylkiem, kraulem i żabkom. Płetwa nadaje się do wszystkich grup wiekowych i różnych umiejętności, sprawdza się również u dzieci z ograniczeniami ruchowymi i u osób praktykujących wodny aerobik. Często korzystają z niej również dorośli, którym wystarczy dokupić nowe, dłuższe paski i mogą pożyczać płetwę od swoich pociech. Oryginalna płetwa Swim Fin występuje tylko w jednym rozmiarze! Na opakowaniu znajduje się jednak wykres mówiący o przeznaczeniu dla dzieci w przedziale wagowym 15-30 kg, jest to wymóg prawny, który musi być na produkcie. Jednak twórca i producenci zapewniają, że mogą korzystać z niej dzieci lżejsze i osoby dorosłe o wadze dużo cięższej niż zaznaczona. Wynalazca pletwy Kevin Moseley waży ok 90 kg i testował ją wielokrotnie, płetwa daje wyporność nawet postawnemu mężczyźnie.

  • Swim Fin

    Innowacyjne rozwiązanie do nauki oraz doskonalenia umiejętności pływania. Płetwa, która zapewni komfort i bezpieczeństwo w wodzie każdego dziecka. Bez pompowania, dodatkowych, niewygodnych gadżetów które niejednokrotnie ograniczały ruch i zabawę w wodzie. Płetwa SwimFin to rewolucyjne rozwiązania dla każdego kto ceni sobie komfort i bezpieczeństwo....