Vulli

Początki marki Vulli sięgają 1860 roku i mają ścisły związek z powstaniem francuskiej fabryki Delacoste, która specjalizowała się w produkcji gumowych zabawek dla dzieci. Nikt zapewne nie przypuszczał, że zostanie ona matką marki znanej na całym świecie. 25 maja 1961 roku na ulicy Nazareth w Paryżu, w siedzibie Delacoste powstała słynna Żyrafka Sophie. Piszczący gryzak wykonany z najwyższej jakości lateksu,który od początku podbił serca matek i dzieci. Jego nazwa nie jest przypadkowa, 25 maja to francuskie święto patronki zakonu Najświętszego Serca Jezusowego - św. Zofii. Dzięki sprzedaży ponad 50 mln sztuk, żyrafka stała się niekwestionowanym gwiazdą wśród zabawek dla najmłodszych.


W tym samy czasie rozwijała się inna firma, założona w 1945 roku przez Józefa Vullierme manufaktura skupiała się na cięciu i produkcji elementów metalowych, co w późniejszych latach zaowocowało produkcją zabawek mechanicznych i zdalnie sterowanych. Innowacyjnym projektem stał się Family Tree House - domek w kształcie drzewa zamieszkały przez sympatyczne ludziki. Połączenie doświadczeń tych dwóch firm oraz innowacyjnych rozwiązań przedsiębiorstwa Masson zaowocowało powstaniem jednej potężnej marki Vulli. Dzięki takiemu rozwiązaniu utworzono nowe miejsca pracy dla niespełna 300 ludzi, w 3 regionach i 3 specjalizacjach: Rumilly (plastikowe zabawki i balony), Asnières s / Oise (zabawki gumowe) i Lyon (wrotki).


Ostatnie przekształcenia i przejęcia marki Vulli przez Alain Thrion group wpłynęło korzystnie na rozwój flagowych produktów, które są znane i obecne na rynkach światowych. Mowa tu o Żyrafce Sophie, która w 2011 roku obchodziła swoje 50 urodziny, tak jak Family Tree House. Przez ponad 60 lat, Vulli zaprojektował i stworzył produkty, dostosowane do różnych etapów rozwoju dziecka. Firma, która pierwotnie specjalizowała się w produkcji zabawek mechanicznych stała się na przestrzeni lat specjalistą w świecie pielęgnacji i rozwoju niemowląt oraz małych dzieci. Vulli chce przekraczać oczekiwania młodych rodziców i ich dzieci dlatego stawia na niezachwianą jakość, innowacyjne rozwiązania i najwyższy stopień bezpieczeństwa, dzięki temu obecna jest w ponad 70 krajach.


Nie możemy zapomnieć o ekologii, która dla Vulli jest niezwykle ważna. Family Tree House, który przekształcił się w linię Klorofil, stawia nacisk na uświadamianie dzieci z dziedziny ekologii, odnawialnych źródeł energii i ochrony zagrożonych gatunków. Słynny Magiczne drzewo, które bawi najmłodszych od 35 lat, nie tylko wspomaga rozwój społeczny poprzez odgrywanie scen z życia codziennego, rodzinnego co niewątpliwie rozwija wyobraźnię dziecka, ale również uczy zachowań pro ekologicznych. Dodatkowo firma wdrożyła wiele inicjatyw które miały na celu zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Jak zapewnia prezes firmy Vulli ich celem jest oferowanie wszystkiego co najlepsze dla małuch konsumentów. W 2013 roku Vulli wprowadziło na rynek przyjaciela Żyrafki Sophie - sympatycznego wielbłąda, który kształtem przypomina swoją poprzedniczkę. Zabawka ta jest już dostępna na rynku Polskim.

  • Vulli

    Elastyczny gryzak o kształcie Żyrafy Sophie i delikatnym zapachu waniliowym. Idealnie nadaje się jako pierwsza zabawka oraz przyniesie ulgę podczas ząbkowania. Żyrafę Sophie cenią rodzice i dzieci na całym świecie. Wymarzony prezent dla każdego Malca. Dostępny w dwóch soczystych kolorach : pomarańczowym i zielonym.

  • Vulli

    Żyrafa Sophie francuskiej firmy Vulli to zabawka kultowa, której nie trzeba przedstawiać. Prezentujemy przed Państwem jej inne oblicze, a mianowicie przypinkę do smoczka. Sophie docenili rodzice i dzieci na całym świecie. Oprócz gryzaków, które przynoszą ulgę ząbkującym Maluchom, marka Vulli prezentuje przyjazną serię akcesoriów z wesołą żyrafką.