PlayMais

PlayMais to kukurydziany fenomen na rynku dziecięcych zabawek ekologicznych. Firma powstała w 1994 roku w Niemczech za sprawą farmera Huberta Loicka. Ideą było stworzenie i wprowadzenie na rynek zabawek alternatywnych do plastikowych, przyjaznych środowisku i wykonanych w pełni z surowców odnawialnych.


Ekologiczne klocki zostały stworzone ze skrobi kukurydzianej i wody barwionej naturalnie. Ich głównym atutem jest całkowita biodegradacja. Nie zawierają zbędnej chemii więc są w pełni bezpieczna dla naszych Pociech. Kukurydziane pianki to wspaniały pomysł na zabawę dla całej rodziny jak i niezastąpiony instrument terapeutyczny. Wystarczy niewielka ilość wody aby wyczarować przepiękne budowle, obrazki i figurki, dokładnie takie jakie podsunęła nam wyobraźnia. Można nimi dekorować doniczki, ramki na zdjęcia, wazony. Są w pełni bezpieczne, nie brudzą dywanów, można po nich pisać, można je wycinać, spłaszczać zupełnie tak jak inne masy plastyczne.


Ten ekologiczny materiał kreatywny wspaniale wpływa na rozwój manualny i motoryczny Maluchów. Pobudza wyobraźnię i zachęca do artystycznych eksperymentów nie tylko dzieci. Pomaga w nauce kolorów, kształtów czy figur. PlayMais zapewni wspaniałą rozrywkę i cudowną zabawę dla każdeg, z łatwością przeniesie nas w świat nieograniczonych możliwości twórczych. Te ekologiczne zabawki dostępne są w różnych pojemnościach: od mini zestawów zawierających ok. 70 sztuk po duże zestawy konstrukcyjne, gdzie liczba pianek wynosi 6300. Zapakowane zostały w dwa rodzaje opakowań: tekturowe pudełka bądź plastikowe wiaderka, w zależności od wielkości zestawu. Producent oferuje również szeroką gamę produktów uzupełniających takich jak: szablony do wyklejania na płasko czy katalogi z przykładami prac z zastosowaniem PlayMais, które mogą stać się inspiracją dla indywidualnych projektów.


Kukurydziane zabawki zostały odznaczone wieloma nagrodami. Wśród nich znajduje się m. in. wyjątkowa nagroda „Spiel gut" oraz ToyTalk. Ekologiczne pianki nie są produktem przeznaczonym do spożycia, lecz materiałem kreatywnym do złudzenia przypominającym spożywcze chrupki. Nie zawierają one żadnych substancji szkodliwych, jednak w wypadku przypadkowego połknięcia kukurydzianego klocka przez dziecko nie istnieje ryzyko zadławienia - PlayMais rozpuści się.  Produkt jest projektowany i produkowany w Niemczech.

Chwilowo brak produktów tego producenta w naszym sklepie.