Apple Park

Firma Apple Park powstała w 2009 rok w San Francisco w wyniku połączenia sił doświadczonych producentów zabawek, którzy pragnęli stworzyć linię produktów ekologicznych, bezpiecznych dla najmłodszych dzieci. Jednocześnie celem były produkty luksusowe, będących w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, które posłużą dzieciom w różnym wieku. Przy tworzeniu kolekcji producenci inspirowali się klasycznymi zabawkami dziecięcymi, jednak do ich stworzenia użyli najlepszych ekologicznych materiałów dostępnych na rynku.


Nazwa „Apple Park” reprezentuje ideały, które definiują markę. Słowo „apple” - jabłko, oznacza nowy początek, cykl życia, naturę, miłość, ciekawość, edukację. „Park” - rezerwat (park), odnosi się do miejsca, w którym człowiek współpracuje z naturą w celu jej ochrony. Misją Apple Park jest chęć tworzenia rzeczy unikalnych, pełnych miłości, a zarazem zabawek stymulujących rozwój, wykonanych z materiałów organicznych, podatnych na recykling. Firma bardzo poważnie podchodzi do tematów związanych z ochroną lasów, wspieraniem różnorodności ekologicznej, zachowaniem siedlisk naturalnych, utrzymaniem czystej wody. Między innymi dlatego ich naturalne, hypoalergiczne produkty są wykonane ze 100% certyfikowanej bawełny organicznej, są wolne od szkodliwych substancji chemicznych i materiałów rakotwórczych. Każdego roku konwencjonalne uprawy bawełny na całym świecie są odpowiedzialne za zużywanie ogromnych ilości środków owadobójczych i pestycydów. Dlatego warto zwracać uwagę na to, co kupujemy dzieciom, między innymi należy unikać materiałów syntetycznych. Rolnictwo ekologiczne oszczędza energię, chroni jakość wody i utrzymuje szkodliwe substancje chemiczne z dala od naszego środowiska. Rolnictwo konwencjonalne zanieczyszcza za pomocą toksycznych substancji chemicznych, pestycydów, fungicydów, nawozów syntetycznych i zużywa więcej ropy, niż jakikolwiek inny przemysł.


W kolekcji Apple Park znajdują się piękne, delikatne w dotyku maskotki, grzechotki, mięciutkie kocyki idealne do przytulania przez najmłodsze dzieci, znajdziemy również śliniaczki, kolorowe plecaczki, ręczniki kąpielowe z motywami ulubionych zwierzątek. Produkty firmy to zabawki i akcesoria ekologiczne najwyższej jakości, pięknie wykonane, idealne na prezent.