Wooden Story

Piękne, ekologiczne, drewniane zabawki z duszą. Wooden Story, bo właśnie o nich mowa, to rodzimy producent pochodzący z Makowa Podhalańskiego. Tworzy przepiękne rzeczy, wykonanane w sposób ręczny, a to wszystko dostępne jest dla dzieci w różnym wieku. Jak mówią sami producenci: „Stworzyliśmy Wooden Story z miłości do natury i dla szczęścia dzieci”.


Manufaktura Państwa Borowych jest to firma z tradycjami, która sięga trzech pokoleń. Za datę oficjalnego otwarcia pracowni zabawek uchodzi rok 1969. A wszystko za sprawą Dziadka Borowego, który skutecznie zaszczepił miłość do heblowania i przekazywał swoje doświadczenie z pokolenia na pokolenie. Z czasem piękne drewniane detale i akcesoria do mebli, próbowały wyprzeć klocki i układanki i na stałe zagościć w krainie ekologicznych zabawek.


Wtedy powstało Wooden Story - świat w którym recycling, ochrona środowiska, piękno drewna i barw to wartości bezwzględne. Klocki, układanki, gryzaki a nawet auta czy wózki, to tylko niektóre produkty dostępne w katalogu Wooden Story. Propozycja przedstawiona przez manufakturę, to zabawki piękne w swojej prostocie, mające rozwijać zmysły, przyciągać wzrok i przekazywać ponadczasowe wartości: miłość, przyjaźń, świadome życie, radość tworzenia. Niewątpliwie ich zadaniem jest rozbudzanie ciekawości i wyobraźni nie tylko u dzieci. Państwo Borowi, którzy od lat pracują z drewnem, doskonale wiedzą, że tylko najlepszy surowiec zapewni wysoką jakość produktu.


Drewno, z którego wykonane są wszystkie zabawki pochodzi od certyfikowanych dostawców FSC. Właściciele nie stosują również lakierów i farb, aby klient wiedział, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla zdrowia Maluszka - naturalna i ekologiczna. Do barwienia używają wosku pszczelego i olejów roślinnych, które nadają drewnu idealną gładź i sprawiają, że jest przyjemne w dotyku.  Całość zapakowana jest w płócienny worek bądź kartonowe pudełko. Opakowania są wielokrotnego użytku i swobodnie mogą stanowić element dekoracyjny w dziecięcym pokoju.


Zabawki Wooden Story cieszą się uznaniem mam i dzieci nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Producenci chcieli stworzyć zabawki, które jak jak ich manufaktura przechodziłyby z pokolenia na pokolenie. Bo tylko wtedy „skorzysta na tym Las, Woda, Powietrze i cała nasza Planeta”.

  • Wooden Story

    Gdy brakuje Ci słów, gdy emocje sznurują usta, gdy są tak silne, ze tylko oczy Ci się śmieją lub zachodzą łzami… Nie wiesz jak wyszeptać, wykrzyczeć to co czujesz... Są klocki „Mam to na myśli”, podaruj je ukochanej osobie, przyjacielowi – to pewne, że zawsze trafią do kogoś ważnego dla Ciebie… albo ustaw je w swoim ulubionym miejscu i obwieszczaj światu...