Wooden Story

Piękne, ekologiczne, drewniane zabawki z duszą. Wooden Story, bo właśnie o nich mowa, to rodzimy producent pochodzący z Makowa Podhalańskiego. Tworzy przepiękne rzeczy, wykonanane w sposób ręczny, a to wszystko dostępne jest dla dzieci w różnym wieku. Jak mówią sami producenci: „Stworzyliśmy Wooden Story z miłości do natury i dla szczęścia dzieci”.


Manufaktura Państwa Borowych jest to firma z tradycjami, która sięga trzech pokoleń. Za datę oficjalnego otwarcia pracowni zabawek uchodzi rok 1969. A wszystko za sprawą Dziadka Borowego, który skutecznie zaszczepił miłość do heblowania i przekazywał swoje doświadczenie z pokolenia na pokolenie. Z czasem piękne drewniane detale i akcesoria do mebli, próbowały wyprzeć klocki i układanki i na stałe zagościć w krainie ekologicznych zabawek.


Wtedy powstało Wooden Story - świat w którym recycling, ochrona środowiska, piękno drewna i barw to wartości bezwzględne. Klocki, układanki, gryzaki a nawet auta czy wózki, to tylko niektóre produkty dostępne w katalogu Wooden Story. Propozycja przedstawiona przez manufakturę, to zabawki piękne w swojej prostocie, mające rozwijać zmysły, przyciągać wzrok i przekazywać ponadczasowe wartości: miłość, przyjaźń, świadome życie, radość tworzenia. Niewątpliwie ich zadaniem jest rozbudzanie ciekawości i wyobraźni nie tylko u dzieci. Państwo Borowi, którzy od lat pracują z drewnem, doskonale wiedzą, że tylko najlepszy surowiec zapewni wysoką jakość produktu.


Drewno, z którego wykonane są wszystkie zabawki pochodzi od certyfikowanych dostawców FSC. Właściciele nie stosują również lakierów i farb, aby klient wiedział, że zabawka jest w pełni bezpieczna dla zdrowia Maluszka - naturalna i ekologiczna. Do barwienia używają wosku pszczelego i olejów roślinnych, które nadają drewnu idealną gładź i sprawiają, że jest przyjemne w dotyku.  Całość zapakowana jest w płócienny worek bądź kartonowe pudełko. Opakowania są wielokrotnego użytku i swobodnie mogą stanowić element dekoracyjny w dziecięcym pokoju.


Zabawki Wooden Story cieszą się uznaniem mam i dzieci nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Producenci chcieli stworzyć zabawki, które jak jak ich manufaktura przechodziłyby z pokolenia na pokolenie. Bo tylko wtedy „skorzysta na tym Las, Woda, Powietrze i cała nasza Planeta”.