Alex

Firma Alex istniejąca na rynku od 29 lat, jest w tej chwili częścią amerykańskiej marki Alex Brand Family. Produkuje barwne zabawki wysokiej jakości, które w Polsce podbiły serca wielu rodziców i ich pociech. Zabawki Alex przeznaczone są zarówno dla niemowlaków, przedszkolaków, jak i nastolatków. Dzięki bardzo szerokiemu asortymentowi inspirują i rozwijają wyobraźnię dzieci w różnym wieku. Są to bardzo kreatywne zabawki umilające czas kąpieli, zestawy twórcze do przygotowywania własnej biżuterii, ozdabiania twarzy, paznokci, kredki, mazaki, farby, puzzle, gry. Produkty Alex otrzymały ponad 300 prestiżowych nagród na całym świecie, zarówno od ekspertów z branży zabawkarskiej, jak i wpływowych magazynów konsumenckich. Sprzedawane są w ponad 80 krajach.


Firma Alex przywiązuje bardzo dużą wagę do testów bezpieczeństwa dla wytwarzanych przez siebie produktów. Zabawki spełniają normy bezpieczeństwa zarówno wymagane w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Poddawane są rygorystycznym testom fizyczno-mechanicznym oraz testom na łatwopalność. Nie zawierają szkodliwych substancji toksycznych. W swojej ofercie firma ma zabawki nadające się już dla maluszków od pierwszych dni życia: atrakcyjne kolorowe gryzaczki, grzechotki, maty na pewno zachęcą maleństwa do zabawy. Dla nieco starszych dzieci, które rozpoczynają przygodę z rysowaniem, nadadzą się pierwsze kredki (łatwe do utrzymania w rączce), farby oraz kolorowanki. Zabawki ekologiczne, drewniane klocki, sortery, pomalowane zostały nietoksycznymi farbami. Bardzo interesującymi produktami są również plecaki i maskotki do zdobienia, do których używa się zmywalnych mazaków. Bogata oferta zabawek kąpielowych uatrakcyjni kąpiel każdemu bobaskowi.


Produkty firmy Alex są bardzo pomysłowe i kolorowe. Szeroka oferta artykułów papierniczych i dekoracyjnych rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i pomoże usprawnić zdolności manualne. Kreatywne zabawki wolne od ołowiu i innych substancji toksycznych wykonane są z największą dbałość o najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 • Alex

  Zestaw składający się z 8 kolorowych taśm do zdobienia wszystkiego czego tylko zapragniemy. 40 metrów papierowej taśmy łatwej w użyciu pozwala stworzyć barwne obrazki i dekoracje do pokoju, laurki, ramki na zdjęcia, kolorowe pisanki na Wielkanoc lub pomysłowe opakowanie na prezent. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i pomysłowości!

 • Alex

  Żywe kolory żelowych obrazków rozjaśnią pokój twojego dziecka. Łatwe do wykonania wzory sprawią, że zabawa będzie przyjemna i bardzo efektowna.

 • Alex

  Gra memory Alex to zestaw 32 grubych kart to zabawy, a zarazem treningu pamięci dla dzieci. Zestaw przygotowany jest dla maksymalnie 4 graczy, ale można też sprawdzać swoją pamięć w pojedynkę. Całość została zapakowana w ozdobną, kolorową walizeczkę w sam raz dla małych odkrywców. Dodatkowo w środku znajdują się dwa papierowe kapelusze pirackie, w sam raz...

 • Alex

  Przedstawiająca uliczkę kolorowa mata do zabawy, która w razie potrzeby może zamienić się w poręczną torbę na zabawki.

 • Alex

  Kreatywne drewniane puzzle 3D do składania. Zestaw składa się z dwóch drewnianych tablic z poszczególnymi częściami ciała zwierzęcia. Gotowe elementy wyjmujemy za zasadzie 'wypychanki'. Wielkość gotowego modelu to 25-35 cm. Doskonała zabawa dla młodego przyrodnika i odkrywcy natury, znakomita pomoc dydaktyczna.