Alex

Firma Alex istniejąca na rynku od 29 lat, jest w tej chwili częścią amerykańskiej marki Alex Brand Family. Produkuje barwne zabawki wysokiej jakości, które w Polsce podbiły serca wielu rodziców i ich pociech. Zabawki Alex przeznaczone są zarówno dla niemowlaków, przedszkolaków, jak i nastolatków. Dzięki bardzo szerokiemu asortymentowi inspirują i rozwijają wyobraźnię dzieci w różnym wieku. Są to bardzo kreatywne zabawki umilające czas kąpieli, zestawy twórcze do przygotowywania własnej biżuterii, ozdabiania twarzy, paznokci, kredki, mazaki, farby, puzzle, gry. Produkty Alex otrzymały ponad 300 prestiżowych nagród na całym świecie, zarówno od ekspertów z branży zabawkarskiej, jak i wpływowych magazynów konsumenckich. Sprzedawane są w ponad 80 krajach.


Firma Alex przywiązuje bardzo dużą wagę do testów bezpieczeństwa dla wytwarzanych przez siebie produktów. Zabawki spełniają normy bezpieczeństwa zarówno wymagane w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Poddawane są rygorystycznym testom fizyczno-mechanicznym oraz testom na łatwopalność. Nie zawierają szkodliwych substancji toksycznych. W swojej ofercie firma ma zabawki nadające się już dla maluszków od pierwszych dni życia: atrakcyjne kolorowe gryzaczki, grzechotki, maty na pewno zachęcą maleństwa do zabawy. Dla nieco starszych dzieci, które rozpoczynają przygodę z rysowaniem, nadadzą się pierwsze kredki (łatwe do utrzymania w rączce), farby oraz kolorowanki. Zabawki ekologiczne, drewniane klocki, sortery, pomalowane zostały nietoksycznymi farbami. Bardzo interesującymi produktami są również plecaki i maskotki do zdobienia, do których używa się zmywalnych mazaków. Bogata oferta zabawek kąpielowych uatrakcyjni kąpiel każdemu bobaskowi.


Produkty firmy Alex są bardzo pomysłowe i kolorowe. Szeroka oferta artykułów papierniczych i dekoracyjnych rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i pomoże usprawnić zdolności manualne. Kreatywne zabawki wolne od ołowiu i innych substancji toksycznych wykonane są z największą dbałość o najwyższe standardy bezpieczeństwa.