Memo dotykowe kształty - Goki


Producent Goki

56968

Kolorowe, drewniane memo inne niż wszystkie! Przyjemne w dotyku drewno, podczas zabawy będzie doskonałym bodźcem sensorycznym, poszczególne elementy zabawki są wielofunkcyjne, można wykorzystać je tradycyjnie, według zaleceń producenta, mogą posłużyć jako klocki do odrysowywania lub jako dekoracja do wielu innych zabaw. Ekologiczna zabawka wpływa na rozwój motoryki i spostrzegawczości u maluszków.

Więcej szczegółów

Wymiary Wymiary opakowania: 18 x 11,5 x 8cm Wymiary klocka z otworem: 6 x 6cm
Materiał Drewno
Wiek 3 lata +

Sprawdźcie teraz zupełnie nową odsłonę gry w memory. O tym, że to fantastyczna gra dla całej rodziny nie trzeba przekonywać nikogo. W tej grze trzeba dopasować pary nie wzrokowo, ale dotykowo.

Jak grać w dotykowe memory?

To proste. Każda para składa się z kwadratowego elementu z wyciętym w środu kształtem oraz drugiego klocka, który pasuje do otworu. Na początek należy rozłożyć klocki z pustymi otworami na blacie, a następnie za pomocą dotyku znaleźć w woreczku pasujący do niego środek. Możemy grać na kilka sposobów:

wersja łatwiejsza: po zdiagnozowaniu dotykowo kształtu wybrać klocek z otworem, który naszym zdaniem pasuje do klocka w woreczku i połączyć;

wersja trudniejsza: losujemy klocek z otworem, a następnie próbujemy wylosować pasujący do niego element z woreczka;

możecie też rozdać ramki pomiędzy graczami, ten z graczy, który jako pierwszy odnajdzie w woreczku swoje kształty wygrywa;

można też grać odwrotnie tzn. umieszczając ramki z otworami w woreczku

W przypadku pomyłki klocek wraca do woreczka i następna osoba próbuje swoich sił.

Myślicie, że to proste? Sprawdźcie się.

W skład zestawu wchodzą: 32 drewniane elementy - 16 par materiałowy woreczek

Zabawka rozwija motorykę dziecka i uczy cierpliwości. Pomoga też w kojarzeniu. Drewniane elementy możecie dodatkowo wykorzystać jako szablony do odrysowywania kształtów.

Wiek: 3+ (polecamy dla dzieci od 5 lat)

Deklaracja zgodności CE

Inne podobne do Memo dotykowe kształty - Goki