Gra strategiczna Wyścig na farmie - Janod


Producent Janod

J02758

Długa podróż pociągiem, deszczowy dzień podczas wakacyjnych wojaży, niedzielne popołudnie na imieninach u cioci? Żadna z tych chwil nie musi być nudna! Wystarczy, że będziemy mieli przy sobie grę karcianą dla dużych i małych „Wyścig na farmie” marki Janod, a od razu zrobi się ciekawiej i radośniej. Odrobina strategi, szczypta czujności i wszystkie kotyliony będą Wasze, a wygrana będzie w kieszeni!

Więcej szczegółów

Materiał Tektura
Wiek 4 lata +

INSTRUKCJA

PRZYGOTOWANIE DO GRY:

Potasuj karty i rozdziel je wszystkie, w równej ilości pomiędzy graczy. Kartę-tablicę, przedstawiającą właściwą kolejność zwierząt, ułóż na stole w miejscu widocznym dla wszystkich graczy.

ZASADY GRY:

Każdy z graczy naśladuje konia. Ten, który zrobi to najlepiej, rozpoczyna grę.

Gracze muszą ułożyć karty ze zwierzętami w odpowiedniej kolejności, widocznej na karcie-tablicy – od najmniejszego do największego. Dysponując otrzymanymi w rozdaniu kartami pierwszy gracz stara się stworzyć jak najdłuższy ciąg, np. robak-pisklę-królik-pies (gra nnie musi rozpoczać się od robaka!). Następny gracz musi jednak dołączyć owcę oraz – o ile je posiada – kolejne zwierzęta wg schematu. Jeśli nie ma owcy – traci kolejkę na rzecz następnego przeciwnika. Seria kończy się w momencie, kiedy ciąg zostaje ułożony w całości lub kiedy żaden z graczy nie dysponuje już większym zwierzęciem niż ostanie z ułożonych na stole. Gracz, który położył największe zwierzę, kończy kolejkę i rozpoczyna kolejną.

UWAGA: Niektóre ze zwierząt mają dzwoneczek. Kiedy na stole pojawi się karta z dzwoneczkiem, gracze muszą jak najszybciej jej dotknąć. Kto zrobi to pierwszy, oddaje tę kartę osobie, która zareagowała jako ostatnia. Jeśli jednak gracz dotnie karty, na której nie ma dzwoneczka, musi ją wziąć do swojej talii.

Celem gry jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich swoich kart. Gracz, który zrobi to jako pierwszy, wygrywa rundę i otrzymuje kotylion. Całą grę wygrywa osoba, która zdobyła więcej kotylionów.

LICZBA GRACZY: 2-7

ELEMENTY: 56 kart + tabliczka + 6 nagród-kotylionów

CZAS ROZGRYWKI: 15 minut

Inne podobne do Gra strategiczna Wyścig na farmie - Janod