Rowerki, hulajnogi

Każdy z nas potrzebuje aktywności fizycznej do prawidłowego funkcjonowania oraz zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Dzieci potrzebują bardzo dużo ruchu, ponieważ rozpiera je energia, którą muszą w jakiś sposób rozładować. Istotne jest by, dzieci nie siedziały ciągle w domu, bo tak samo ważne, jak ruch jest przebywanie na świeżym powietrzu i zabawa z innymi dziećmi. Maluchy fascynują pojazdy, mały Karol nie od razu wsiada na motocykl, ale już 3 latki mogą próbować swoich sił na rowerkach biegowych czy hulajnogach.

Na hulajnogach jeździ coraz więcej dorosłych to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem, to nie tylko zabawka, można przy pomocy hulajnogi sprawnie podróżować, szybciej niż pieszo, nadal pozostając w ruchu, co jest tak samo ważne dla dorosłego, jak dla dzieci. Widok pana w garniturze jadącego do pracy w ciepły letni dzień nie jest dziś rzadkością w dużych miastach europejskich.

Jazda kształtuje zmysł równowagi, jadąc na hulajnodze, trzeba utrzymywać pozycję pionową, tak samo na rowerku biegowym, na którym maluch odpycha się nogami i zaczyna łapać samodzielnie równowagę. Operowanie pojazdami jak rowerek biegowy czy hulajnoga, jest łatwe i szybko można się tego nauczyć. Łatwiej potem będzie dziecku przesiąść się na normalny rower. Jazda pomaga w nauce oceny prędkości zbliżających się obiektów, jest to bardzo ważna umiejętność dla bezpieczeństwa malucha, gdyż będzie mógł trafnie ocenić czy może przejść przez ulicę, czy jadące nią pojazdy nie poruszają się za szybko.

Jazda na hulajnodze pomaga kształtować zaradność u dzieci, maluch będzie musiał nauczyć się manewrowania pomiędzy innymi uczestnikami ruchu najczęściej pieszymi, omijać dziury koordynując swoje ciało, jednym słowem radzić sobie z przeciwnościami i podejmować decyzje, planować działania jednocześnie obserwując otoczenie. Sama jazda to nie lada przygoda i okazja do nauczenia się różnych manewrów: hamowania, przyspieszania, wymijania wszystkie z nich przydadzą się na pewno w przyszłości np. podczas jazdy na rowerze.

Hulajnogi szybko zyskują na popularności, a co powiecie na rowerek biegowy, który można w łatwy sposób zmienić w hulajnogę, czy to nie cudowna możliwość ?!


Znajdujące się w naszej ofercie pojazdy marki Scoot & Ride to inwestycja na długo. Już 3 latki mogą zaczynać swoją przygodę z rowerkiem biegowym, który dzięki możliwości dostosowania wysokości kierownicy do wzrostu dziecka posłuży przez długie lata. Zaprojektowane przez Austriackich inżynierów we współpracy z małymi testerami, pojazdy są wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów, lekkich i wytrzymałych. Pojazd można bardzo szybko przemienić z rowerka w hulajnogę i na odwrót poprzez naciśnięcie jednego przycisku, fantastyczna wygoda!

Hulajnogi i rowerki to dużo świetnej zabawy. Połączenie dobrej zabawy z wysiłkiem fizycznym to przepis na zdrowie i poprawę sprawności i koordynacji u dziecka. Serdecznie polecamy!