Kocyki

Maluszek spędza większą część doby na spaniu i chociaż byśmy sobie tego życzyli, nie jest to spanie jednym ciągiem, ale kilkanaście drzemek przedzielanych okresami czuwania. Może to być męczące na początku, bo maluch nie odróżnia czy jest dzień, czy noc, ma ochotę jeść, daje o tym znać, jak chce mu się spać, to przysypia. W trakcie snu, gdy dziecko odpoczywa, następuje moment tworzenia się nowych połączeń synaptycznych, mózg dziecka się rozwija, dlatego spokojny niczym niezmącony sen w odpowiednich warunkach jest kluczowym elementem prawidłowego rozwoju malucha w początkowej fazie życia. Z uwagi na to, że dziecko większość czasu leży niezwykle ważna jest podusia i kocyk, którym jest przykryty. Dziecko musi mieć ciepełko, ale oczywiście bez przesady robienie sauny w domu, bo śpi w nim dziecko, nie jest najlepszym pomysłem. W pokoju dziecka powinno być w miarę ciepło, ale bez przesady temperatura w granicach między 18 a 22 stopnie jest odpowiednia dla malucha. Kocyk powinien być ciepły i jednocześnie umożliwiać przenikanie powietrza, aby maluch się nie przegrzewał, powinien być wykonany z materiału nieuczulającego delikatnej skóry malucha. Nie zaszkodzi, jeśli pościel będzie w jakiś ciekawy wzorek, ponieważ gdy maluch się przebudzi, zamiast zacząć od razu płakać, będzie podziwiał piękno swojej pościeli.

Królewna śnieżka, uciekając przed swą złą macochą, schroniła się w leśnych ostępach dzikiego lasu. Nie był to przyjazny las, pełno w nim było powykręcanych drzew i mrocznych zakamarków. Dziewczynka była bardzo przestraszona, bała się, że znienacka wyskoczy jakiś dziki zwierz i ją zje. Błąkało się biedactwo kilka dni, żywiła się dzikimi jagodami, lecz to nie była porządna strawa. W końcu wyczerpana doszła do słonecznej i bardziej przyjaznej części lasu, od razu poprawił jej się humor i nabrała nowej werwy do dalszego marszu. Niedługo potem w pobliżu ścieżki zauważyła chatkę. Ucieszyła się niezmiernie, że wreszcie jest szansa na spotkanie kogoś, kto jej pomoże i dobrze by się stało, gdyby uraczył ją ten ktoś, chociaż zupką, bo burczało jej okropnie w brzuszku. Kiedy doszła do chatki i otworzyła drzwi od razu zapomniała o głodzie w środku stało siedem łóżeczek, w których błogo pochrapywało siedmiu krasnoludków. To samo w sobie było bardzo niezwykłe doświadczenie dla Śnieżki, ponieważ nigdy nie widziała krasnoludka na oczy, ale one do tego spały w ślicznych śpiworkach. Każdy śpiworek był inny, wszystkie łączyła jedna cecha, były prześliczne i takie mięciutkie w dotyku. Śnieżka zaczęła budzić zaspane krasnale i pytać skąd mają takie cudowne śpiworki?! Krasnoludki odpowiedziały: Ze sklepu Enfant.pl !

Piccardini polska firma specjalizująca się w produkcji pościeli i akcesoriów do spania ma dla Państwa takie krasnoludkowe śpiworki z bajkowej krainy rodem. Są to śpiworki dedykowane niemowlakom więc rozmiar całkiem krasnoludkowy. Wszystkie produkty tej marki są w pełni bezpieczne dla maluszka wykonane z naturalnych materiałów i ozdobione przepięknymi wzorami.
Wystarczy wybrać odpowiedni model np. ni z gruszki, ni z pietruszki albo kosmos czy lubię psocić i wyruszyć w ekscytującą podróż do krainy snów i marzeń, gdzie błogi spokój otacza na każdym kroku.

Inną ciekawą propozycją są Śpiworki marki Jollein jest to produkt Holenderski wykonany z wysokiej jakości materiałów, bezpiecznych dla malucha, tej marce nieobce jest także ciekawe wzornictwo. Śpiworek Diamond Check w kolorze brudnego różu to prześliczny produkt ozdobiony szachownicą z różowych diamentów, wygląda oszałamiająco. Jest mięciutki i miły dla maluszka, w takim śpiworku można spać bez końca.

Serdecznie zapraszamy do poznawania oferty superaśnych kocyków i śpiworków naszego sklepu!  • La Millou

    Mięciutki i niezwykle delikatny kocyk marki La Millou. Blanket Velvet collection w kolorze Navy wygląda naprawdę doskonale, kocyk ma idealny rozmiar i dla maluszka i dla większego dziecka. Do produkcji kocyka użyto tkaniny Velvet która jest niezwykle miękka i zapewnia niespotykany dotąd komfort i wygodę dziecku, które na nim leniuchuje. Słodkie sny...