Zawieszki do smoczka

Dziecko rodzi się z silnym odruchem ssania, tak zaprogramowała je natura, dzięki temu ma większe szanse na przeżycie. Błogie chwile przy piersi, bliskość ciepłej mamy, pełny brzuch, najlepsze przeżycia kojarzą się maluszkowi ze ssaniem.
Ssanie zaspokaja potrzebę bezpieczeństwa, ciepła, bliskości i dostarcza pozytywnych wrażeń. Dlatego, gdy maluch jest zmęczony albo samotny chce ssać.
Wszystkie dzieci mają potrzebę ssania i dla wszystkich jest to przyjemność. Jednym maluchom wystarcza ssanie piersi podczas karmienia i nie mają problemu ze znoszeniem gorszego nastroju.
Dla innych maluchów potrzeba ssania jest tak silna, że w sytuacji, gdy ich mama nie może ich trzymać przy piersi non stop, szybko tracą dobry nastrój i robią się niespokojne. Pomocą w takie sytuacji jest niewątpliwie smoczek, zbawca małych Marudek. Kiedy dziecko już nie chce ssać, najczęściej go wypluwa, smoczek upada na ziemie i trzeba go myć albo wyparzać na nowo, jeśli maluch jest niesforny i często wypluwa smoka, to może się to stać bardzo uciążliwe. Sposobem na to są bardzo wygodne w użyciu zawieszki do smoczków.

Kaczuszka Snoozebaby Żółte sympatyczne kurczątko zaopiekuje się smoczkiem naszego maluszka i nie pozwoli mu się oddalić bez zgody właściciela. Jasne barwy przyciągną uwagę dziecka, a liczne metki o różnej fakturze zapewnią świetną zabawę. Na ogonku zwierzaka przyczepiony jest smoczek, aby w razie czego maluch miał go pod ręką i kiedy zacznie grymasić, smoczek jest w zasięgu. Kurczaczek jest miękki i miły w dotyku dlatego wraz ze smoczkiem w duecie na pewno uspokoi i ulula małego marudę do snu. Jeżeli kurka jest zbyt krzykliwa i jaskrawa maluch może wybrać owieczkę o miękkim futerku i łagodnym usposobieniu. Owieczka jest bardzo miła i sympatyczna aż chce się ja tulić

A może francuska znana na całym świecie Żyrafka Sophie. Uchwyt do smoczka z motywem żyrafki to bardzo dobry pomysł na prezent dla niemowlaka. Pluszowe żyrafiątko nie spuści z oka smoczka waszego dziecka, a już na pewno nie pozwoli mu upaść na ziemię, nie ma obaw, że w kolejce w sklepie czy podczas przepychania się an zatłoczonym lotnisku smoczek nagle zniknie bez śladu.

Malucha pewnie również zaciekawi zawieszka do smoczka lew marki Label Label. Nie jest to taka zawieszka jak wcześniej wspomniane. Jest to mięciutki pasek materiału z wystającą z boku Lwią łapką oraz kilkoma metkami, na których znajdziemy ciekawe obrazki. Na jednym końcu podłużnej zawieszki znajduje się uchwyt do przymocowania jej do wózka a z drugiej miejsce na smoczek.
Dziecko chętnie pobawi się śliczną pomarańczową maskotką z łapkami kociaka, taka zabawka to wygodna ochronka przed zgubieniem smoczka, ale jednocześnie miły w dotyku kompan wspólnej zabawy i towarzysz każdego wyjścia na spacer.