Gryzaki

Gryzak to nie tylko zabawka mająca na celu uprzyjemnienie dziecku spędzania czasu. Ma za zadanie ulżyć maluszkowi, gdy swędzą dziąsła i idą ząbki. Objawy ząbkowania często kojarzą się nam z płaczem, wsadzaniem paluszków do buzi i ślinieniem. Widać w takich sytuacjach wyraźnie, że dziecko potrzebuje czegoś, co będzie mogło żuć. Gryzak sprawdza się w tej sytuacji idealnie. Dziecko będzie miało wielką radochę z zabawy, a dodatkowo ukoi swoje obolałe dziąsełka.

Niemowlaczki nie odróżniają jeszcze kolorów i wielobarwne zabawki nie są dla nich odpowiednie. Dobrze, aby na początku kolorystyka gryzaka była stonowana, z kontrastującymi elementami (np. żyrafa Sophie). Gdy dziecko podrośnie, można zacząć wprowadzać kolorowe zabawki, najlepiej w kolorach czerwonym, żółtym, niebieskim (pierwsze kolory, które widzi dziecko) np. Seria gryzaków Easy od Oops do it again. Ważne, aby kolory były wyraźnie oddzielone, bo wtedy łatwiej maluchowi skupić na nich wzrok. W początkowym okresie, gdy Maluszek dopiero uczy się posługiwać gryzaczkowymi-zabawkami, dobrze, jeśli zabawki mają uchwyty, lub są zrobione na planie koła na wzór smoczków, wtedy łatwiej jest je złapać małej niewprawnej rączce. Ważne też, aby nie były zbyt duże, bo przecież ich celem jest, aby maluszek mógł je sobie wsadzić do buzi i aby masował dziąsełka. Gryzaki plastikowe nie są najlepsze na bolesne dziąsła. Najlepszym wyborem są gryzaki, wykonane z naturalnego kauczuku, który jest mięciutki w dotyku, a dodatkowo przyjemnie pachnie i nie podrażnia wnętrza buzi dziecka. Dobre są również gryzaki posiadające chropowatą powierzchnię lub wyżłobione wypustki idealne do żucia. Twarde gryzaki lepiej sprawdzają się u starszych dzieci.


Gryzaki to nie tylko remedium na bolące dziąsła, służą także do trenowania zdolności manualnych, rozwijają koordynację ruchową. Chronią przed wsadzaniem brudnych rączek do buzi i ssania paluszków. Poza tym, co najważniejsze – przynoszą ulgę i uspokajają, gdy objawy ząbkowania zaczynają poważnie dokuczać.


Polecamy rodzinę francuskich gryzaków z serii żyrafka Sophie. Sympatyczne zwierzaki w różnych rozmiarach jedne w formie klasycznej, inne z wygodnymi uchwytami tak, aby maluszek nie miał problemu z operowaniem zabawką. Wszystkie wykonane z w pełni naturalnego i bezpiecznego dla malucha lateksu, pomalowane nietoksycznymi farbami. Wymiary i kształty dobrane są w taki sposób, by najlepiej pasowała do małych dziecięcych rączek, długa szyja i nogi, są łatwe do złapania przez dziecko od pierwszych dni jego życia, do tego jest lekka i przyjemna w dotyku. Mała żyrafka pomoże przetrwać czas ząbkowania oraz umili czas spędzony na wesołym gaworzeniu w łóżeczku.


Dla milusińskich lubiących nie tylko zwierzaki, ale także pograć w piłkę mamy coś specjalnego. Obal Pszczółka od Skip Hop to sympatyczna piłeczka gryzak z wygodnymi do zjadania uszkami. Łatwa do utrzymania w czystości, dlatego będzie bezkarnie koić zmęczone dziąsła dziecka przez długi czas. Piłeczki-Gryzaki z serii ROLL AROUND można chwytać, turlać, potrząsać, machać i rzucać, a kiedy dynamiczne harce zmęczą gagatka, małe paluszki mogą skupić się na odkrywaniu różnorodnych faktur, giętkich lub chropowatych powierzchniach i precyzyjnym rolowaniu barwnych koralików.


Wśród gryzaków jest dużo więcej niezwykłości, zapraszamy do ich odkrywania w naszym sklepie i uszczęśliwiania maluszków, bo przecież o to chodzi, by dzieci rosły zdrowe i mądre każdego dnia.