Poduszki

Niezwykle ważne dla dziecka już od samego urodzenia jest wygoda i komfort raz prawidłowy rozwój. Dlatego powstało bardzo wiele dedykowanych maluchom akcesoriów, od poduszek i kołderek począwszy przez zestawy do samodzielnego jedzenia, pomagające rozwijać cechy motoryczne i koordynację zabawki, aż po wszelkiego rodzaju akcesoria do rysowania i układania.
Niezwykle ważny jest także aspekt bezpieczeństwa zarówno w łóżeczku i pokoju malucha. Stąd klocki z pianki albo miękkie przytulanki i kocyki. Kiedy dziecko podrośnie, zaczynamy je wozić samochodem, taki już jest świat, że bez auta ciężko poruszać się z maluchem, wyprawa do przedszkola to nie lada wyzwanie, dlatego warto pomyśleć o wygodzie i bezpieczeństwu dziecka w samochodzie.

Dobrym rozwiązaniem podczas podróży samochodem, aby poprawić komfort dziecka i ulżyć jego małej szyjce jest poduszka podróżna np. rogal. Chroni on głowę i szyję dziecka oraz pozwala wygodniej spędzić podróż czy po prostu spać bez usztywniania pozycji dziecka. Dziecko dzięki poduszce podróżnej może nadal swobodnie obracać głowę i jednocześnie czuć się w pełni bezpiecznie.

Długa podróż samochodem na ferie w góry to nie lada wyczyn dla małego samochodowego pasażera. Wiele godzin w drodze, więc jest okazja, żeby sobie spokojnie kimnąć. Zaraz, zaraz do tego przydałaby się odpowiednia poduszka, ale nie zwykła poducha, lecz coś specjalnie stworzonego, by dawać ulgę zmęczonej głowie i szyi podczas jazdy. Najlepiej poduszka, która niweluje wstrząsy powstające podczas jazdy i zapobiega obijaniu się głowy od ścianek bocznych fotelika podczas różnych manewrów na drodze.

Ciekawą propozycją podróżnej takiej bezpiecznej samochodowej poduchy jest kolorowy rogal z motywem wzorów rodem z kalejdoskopu marki Kalamati. Kalejdoskop to przyjemna w dotyku, niezwykle barwna poduszka dla dzieci od 3 do 7 lat. Rogal, który z jednej strony jest pokryty miękkim polarem, z drugiej kolorową bawełną. Poduszka doskonale stabilizuje głowę dziecka w czasie podróży samochodem. Poduszka podróżna posiada przeszycia, które pozwalają na idealnie dopasowanie do szyi dziecka oraz fotelika samochodowego. Dodatkowym atutem poduszki jest jej opakowanie. Pakowana jest w płócienną torbę z logo Kalamati, która sprawdzi się w domu, oraz podczas spacerów i podróży samochodem.
Mając taką superaśną poduszkę jak Kalejdoskop od Kalamati malec będzie spał w aucie niczym legendarny Śpiący Rycerz z Giewontu otulony w rożek bezpieczeństwa. Doskonały pomysł na prezent dla małego podróżnika!  • Oops - do it again!

    Podusia, którą można wszędzie ze sobą zabrać, zmieści się w dziecięcym łóżeczku, w wózku podczas spaceru, nie zajmie dużo miejsca w aucie, a przyda się w długiej podróży, będzie dobrze służyła zarówno podczas poobiedniej drzemki, jak i nocnego snu. Poduszka idealna do tulenia i zabawy, delikatna w dotyku, mięciutka. Niby zwykła poduszeczka, a wyglądem...