Sztućce

Wielu rodziców zastanawia się, czy pozwalać maluchom jeść rękami. Odpowiedź na to pytanie według ekspertów jest oczywista jak najbardziej tak. Strach przed tym, że dziecko wyrobi sobie złe nawyki i nie będzie potem chciało jeść za pomocą sztućców, jest niczym nieuzasadniony. Maluch zdobywa umiejętności stopniowo i nie da się przeskoczyć od razu z etapu jedzenia z butelki do płynnego i sprawnego operowania sztućcami i wykorzystywania talerzy i misek. Najpierw maluch będzie próbował złapać kawałek jedzenia w rączkę, kolejnym krokiem będą próby przetransportowania złapanego kąska do buzi, na pewno nie obejdzie się bez licznym prób i błędów, ale w końcu dziecko nauczy się jak to zrobić, aż któregoś dnia przyjdzie czas na coś nowego, czyli wykorzystanie sztućców.

Kolejne pytanie, które może nurtować młodego rodzica to kiedy dać maluchowi pierwszy zestaw sztućców. Najlepiej się z tym nie śpieszyć, jeśli maluch nie wykazuje zainteresowania łyżeczkami i widelcami nie ma co panikować, każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jedne bardzo wcześnie zaczynają interesować się akcesoriami służącymi do jedzenia, a inne później. Jeśli maluch bardzo chce zacząć uczyć się naśladować mamę i tatę i sam sięga po widelce leżące na stole to znak, że nadszedł czas na zakup pierwszego zestawu sztućców.

Zestawy dla maluchów zwykle składają się z dwóch elementów z łyżeczki i widelczyka.
Wszystkie zestawy dostępne w naszym sklepie są niezwykle kolorowe i lekkie. Lekkość akcesoriów i ich odpowiedni kształt są kluczowe, aby maluch nie miał problemu ze złapaniem i operowaniem sztućcami. Ciekawa kolorystyka ma za zadanie przykuć uwagę dziecka i dodatkowo wywoływać pozytywne emocje i skojarzenia.

Oferowane zestawy są wykonane ze stali nierdzewnej a uchwyty, które są odpowiednio wyprofilowane pod kątem malutkich raczek, wykonano z tworzywa sztucznego, które nie zawiera szkodliwych dla zdrowia Ftalanów, PCV czy BPA. Można je myć w zmywarce, co dodatkowo poprawia komfort użytkowania, jedyne co pozostaje to decyzja czy dla państwa malucha odpowiedniejszym zwierzakiem będzie sympatyczny Jeżyk, wesoła Żyrafka, a może pozytywnie zakręcona Pszczółka. Dostępne w naszym sklepie marki SKIPHOP oraz LAESSIG są specjalistami w dziedzinie produkcji wysokiej jakości ciekawych akcesoriów dla dzieci, mamy pewność, że państwa dzieciaki będą z nich tak samo zadowolone, jak nasze pociechy.