Do snu

Dla niemowlaczków oraz małych dzieci najważniejszy jest komfort podczas snu, to właśnie wtedy podczas nocnej regeneracji maluch rośnie. Nieodpowiednia poduszka czy kołderka wykonana z drapiącego materiału może przeszkadzać we śnie małemu urwiskowi dlatego wybór odpowiednich akcesoriów do snu, jest niezwykle ważny.

Najważniejszy jest materiał, z jakiego wykonana jest pościel najlepiej, jeśli będzie to bawełna, która jest w 100% naturalna i na pewno nie wywoła niepożądanych reakcji w kontakcie ze skórą, poza tym materiał musi być przyjemny w dotyku tak, żeby „tulił” malucha do snu. Ważny jest także rozmiar pościeli, żeby była dobrze dopasowana do łóżeczka czy fotelika dziecka, nie za duża i nie za mała. Istotną sprawa jest także to, co znajduje się na kołderce czy poduszce, maluch już od pierwszych dni swojego życia obserwuje swoje najbliższe otoczenie, pierwszymi rzeczami, jakie poznaje, jest jego łóżeczko, to co się w nim znajduje oraz przedmioty w najbliższej okolicy, dlatego akcesoria do snu z nadrukiem będą ciekawsze i maluch nie będzie od razu marudził, jak tylko się obudzi, lecz poleży sam po przebudzeniu i będzie z chęcią obserwował wzory.

Kolejną cechą dobrej kołderki czy kocyka jest fakt, że jest wielozadaniowy, tzn. można go wykorzystać jako przykrycie, kocyk na plażę czy w sytuacji awaryjnej jako ściereczkę do wytarcia buzi. Takie cechy posiada kocyk-rożek krowa marki KALAMATI, jest jednocześnie rożkiem do noszenia malucha, a po rozwinięciu staje się wygodnym kocykiem w krowie łatki, ale to nie koniec, ponieważ nasz kocyk jest dwustronny, więc w razie potrzeby można go przełożyć, gdy jedna strona się znudzi lub zabrudzi. Do wyboru inne wzory kolorystyczne w grochy bądź motyw pan Hilary usiany różnokolorowymi okularami.

Super pomysłem na prezent jest dwustronna poduszka kosmos polskiej marki Piccardini. Wykonana z wysokiej jakości bawełny posiadająca atest Oeko – Tex standard 100 spełniająca normy UE. Po jednej stronie czerń kosmosu z obrazkami planet i pojazdów kosmicznych po drugiej uspokajająca zieleń.

Odpowiednia poduszka czy kołderka to podstawa, ponieważ nasz maluch spędza na niej lub pod nią całe dnie. Jest to przedmiot, który musi być najwyższej jakości, aby dziecku dobrze się spało. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą akcesoriów do snu, które dobieraliśmy w taki sposób, by były bezpieczne i wygodne z myślą o wszystkich maluchach.na stronę