Zabawki zręcznościowe

Zabawa to bardzo ważny element życia dziecka, bo czym właściwie jest dzieciństwo, czasem beztroski i zabawy właśnie. Rodzice mają różne podejścia w kwestii zabawek, jedni zasypują nimi dzieci, inni twierdzą, że zabawki to strata pieniędzy. Oba skrajne podejścia są błędne, dziecko, które ma za dużo zabawek, w dodatku nieodpowiednich do jego wieku, a co za tym idzie etapu rozwoju nie będzie się nimi bawić albo będzie je psuć, z drugiej strony maluch, który nie ma zabawek, nie rozwinie się prawidłowo i będzie nieszczęśliwy. Wniosek płynący z takiego faktu jest jeden, trzeba mądrze dobierać zabawki dla malucha, z jednej strony takie, które będą wspomagały rozwój intelektualny, a z drugiej rozwój fizyczny oraz cechy motoryczne.

Domowy teatrzyk? Czemu nie! A dodatkowo to nie byle jaki teatrzyk, to teatrzyk cieni! Firma Mudpuppy przygotowała figury dinozaurów, przy których pomocy można stworzyć wiele ciekawych opowiadań z czasów, gdy po ziemi kroczyły dumne i groźne bestie. Wśród szarej mgły wyziewów z pobliskiego wulkanu dostojnie kroczą wielkie, roślinożerne lewiatany, nad których głowami latają pterodaktyle, a pod ich nogami walczą mniejsze drapieżniki. 8 różnych figur dinozaurów, dodatkowo zabawa światłem i cieniem oraz fakt, że dinozaury siedzą sobie na drewnianych patyczkach, którymi dziecko porusza to przepis, nie tylko na dobra zabawę, ale również okazja do treningu koordynacji i sprawności ruchowej.

Fantastyczną zabawką dla maluchów są klocki wykonane ze skrobi ziemniaczanej i naturalnych barwników co jest gwarancją bezpieczeństwa nawet w przypadku połknięcia. Przypominają słodkie chrupki, można je łączyć w bardzo łatwy sposób, wystarczy namoczyć lekko klocki wodą i już można tworzyć fantazyjne kształty w różnych kolorach. Super zabawa dla każdego dziecka połączona z nauką kolorów i kształtów. 


Kolejną ciekawą zabawką jest zestaw modeliny. Mały artysta może ulepić lwa i żyrafę lub pieska i kotka w zależności od zestawu, które oferuje firma ALADINE. Jeśli popuści wodze wyobraźni, nic nie stoi na przeszkodzie by z miękkiej masy stworzył inne fantazyjne kształty, co dusza zapragnie. Maluch może także skorzystać z zestawu do kreatywnego tworzenia w ciastolinie marki PLAN TOYS za którego pomocą można tworzyć własnego miasta, ulice, pojazdy.

Zabawki zręcznościowe to grupa zabawek, które w szczególności wspomagają rozwój fizyczny, pamiętajmy jednak, że rączkami steruje umysł i zabawa tego typu zabawkami stymuluje również wyobraźnie, oraz rozwój innych umiejętności u naszej pociechy. na stronę