Piramidy

Zabawki z kategorii piramidy mają wiele zalet, małe dzieci uczą się, oglądając obrazki na klockach nowych pojęć, poznają zwierzęta, pojazdy, ciekawe miejsca, kolory, cyfry. Starsze budują piramidy i potem wykorzystują jako element innej zabawy albo klocki z piramidy służą im jako np. symbol pudełek, skrzynek.

Budowanie Piramid podobnie jak zabawa klockami znacząco stymuluje rozwój psychoruchowy dziecka. Zabawa tego typu pomaga rozwijać inwencję twórczą, wyrabia wyobraźnię, zdolność abstrakcyjnego myślenia, umiejętność planowania. Gdy dzieci bawią się razem, zaczynają zdobywać pierwsze zdolności społeczne, umiejętność dzielenia się, pierwsze małe różnice poglądów budzą zdolności do negocjowania. Piramida uczy, że klocki są mniejsze i większe oraz tego, że nie każda ich konfiguracja pozwoli zbudować stabilną budowle, a innym razem uda się zbudować coś, co wydawało się niemożliwe.

Ciekawą propozycją jest Piramida domki i zwierzątka od DJECO. Zestaw klocków przedstawiających domki wykonanych z wysokiej jakości tektury, w których mieszka sześć uroczych gumowych zwierzątek (króliczek, kotek, świnka, piesek, krówka, kurka). Oprócz poznawania zwierząt maluch uczy się kolorów i cyferek poza tym, gumowe zwierzaki mogą towarzyszyć maluchowi podczas kąpieli. Zabawka przeznaczona dla dzieciaków od 18 miesiąca życia.

Równie fajną zabawką jest Wieża ze zwierzątkami, cyrk. Zestaw składa się z pięciu tekturowych klocków, z których można tworzyć domki dla zwierząt (słonia, konia, foki i psa) w zestawie jest też jeden drewniany ludzik opiekun, który dba o to, żeby naszym zwierzakom niczego nie brakowało.

Piramida wyścig od francuskiej marki Janod, dzięki niej można stworzyć za każdym razem inny tor wyścigowy, po którym ścigają się zwierzaki. Od dziecka zależy czy w wyścigu prowadzić będzie krokodyl, w lśniącym zielonym aucie z numerem 5 czy brązowy zaspany misio, którego ktoś zbudził ze snu zimowego specjalnie, aby wystartował w rywalizacji.

Jeżeli szukacie zabawki rodzimych producentów świetnym wyborem będą piramidy w formie płotka od Wooden story. Wykonane z drewna w pełni ekologiczne i bezpieczne klocki dają możliwość poeksperymentowania z różnymi konfiguracjami i kształtami, jednocześnie ćwicząc zmysły wzroku i dotyku. Dostępne również w wersji kolorowej.

Budowanie jest jedną z najfajniejszych dziecięcych zabaw, daje niezliczone możliwości łączenia ze sobą elementów, otwiera bramy wyobraźni i kreatywności. Dzięki obrazom na klockach dzieci poznają świat i może po zabawie w budowanie wieży Eiffla mała Zosia zapragnie poznawać świat zostać podróżniczką, a wakacyjna wycieczka do Paryża zachwyci ją jeszcze bardziej aż do tego stopnia, że w przyszłości będzie konstruktorem. • DJECO

  Kolorowe zwierzątka do nakładania to zabawka pomagająca trenować zdolności manualne dziecięcych dłoni poprzez nakładanie na siebie poszczególnych elementów. Maluchy mogą zbudować postaci z opakowania albo dzięki wyobraźni stworzyć swoje własne pomysłowe zwierzaki. Zabawka firmy Djeco należy do kategorii produktów ekologicznych, w całości wykonana jest z...

 • Janod

  Piramidka składa się z kwadratowych klocków, które maluszek może układać jedne na drugie oraz tworzyć z nich różne budowle.

 • Scratch

  Kilka kartonowych klocków, pomalowanych w wielobarwne zwierzaki, które można spotkać w gospodarstwie domowym, niby nic specjalnego, a jednak zabawa dla dziecka będzie murowana! Tekturowa zabawka, dzięki, której malec będzie miał możliwość poznania wiejskich zwierząt, dodatkowo przy odpowiednim ułożeniu zobaczy jak wysoko mogą rosnąć roślinki lub co kryje...

 • Moulin Roty

  Kolorowe klocki z serii Les Jolies pas Beaux francuskiej marki Moulin Roty. Z klocków można budować wieże lub wykorzystać je jako budulec w innych zabawach. Każdy z klocków jest szczegółowo ilustrowany, wesołe szmaciaki zerkają na maluchy z każdego klocka. Klocki pomogą w nauce liter i cyfr oraz rozpoznawaniu kolorów. Wykonane z twardej tektury elementy...