Zabawa w sklep

Chyba każdy z nas pamięta zabawy, w które bawiliśmy się jako dzieci jedną z nich była zabawa w sklep. Fascynujące dla dzieci jest to, że rodzice idą do sklepu i wymieniają kolorowe papierki i metalowe krążki na różne rzeczy. Sam sklep jest bajeczną krainą obfitości, gdzie mieszkają wszystkie cukierki i batoniki świata. Pełno w nim lodówek, w których leżą całe półki produktów, regały uginają się od różności, a wszystko jest na wyciągnięcie ręki.

Dzięki takiej zabawie dziecko jednocześnie poprawia zdolności motoryczne, poznaje nowe kształty, kolory, zaczyna uczyć się liczyć. Maluch wyrabia swoją wyobraźnię, pomimo że operuje przedmiotami, które zna, jeżeli do zabawy dodamy elementy negocjowania ceny i informacje typu czy produkty są świeże itp., mały kupiec zdobywa bardzo dużą wiedzę o funkcjonowaniu świata.

Po kilku wizytach w sklepie dziecko na pewno będzie miało ochotę na zabawę i wcielenie się w postać pani „sklepowej” czy też kasjerki w supermarkecie. Jest tylko jeden mały problem, rodzice nie pozwalają bawić się jedzeniem, z pomocą śpieszy cała gama zabawek, wykonanych najczęściej z drewna, które doskonale naśladują prawdziwe produkty spożywcze.

Czołowi producenci zabawek tacy jak DJECO, JANOD, ERZI czy PLAN TOYS wiedzą, że zabawa w sklep to jest to. Bardzo duży wybór zabawek gwarantuje żę ucieszą się maluchy i rodzice.

Wystarczy kilka produktów, aby rozpocząć zakupy. A wybierać jest, z czego od pojedynczych warzyw (papryki, pomidory, kukurydze) i owoców (banany, owoce egzotyczne) po całe zestawy, słodycze jak cukierki Nimm, Toffifee czy ciasteczka. Jak wiadomo warzywa i owoce, trzeba zważyć dlatego mamy w naszym sklepie także wagę z ruchomą wskazówką.

Nasze produkty, kiedy zakupy w sklepie już dobiegną końca lub się znudzą, będą świetnie służyły w innych zabawach. Egzotyczne owoce mogą się przydać do urządzenia ekscytującego przyjęcia na karaibskiej wyspie, pełnej piratów i dzikich wielobarwnych ptaków. Mrożone warzywa to przepis na cudowną rozgrzewającą zupę w igloo Eskimosów z dalekiej północy. Czosnek jest świetnym artykułem do wystawienia w sklepie małego czarodzieja, jako środek przeciwko wampirom oraz składnik eliksiru leczącego rany zadane przez złośliwe gobliny z bagien Balamortii.na stronę