Muszle Bilibo

Aby zabawka była naprawdę dobra i stymulowała maksymalnie mózg dziecka, nie może ona posiadać jasno określonego zastosowania. Powinna pozwalać dziecku na wykorzystanie potencjału twórczego do wymyślenia zabawy w jak największym stopniu, powinna również dawać możliwość zastosowania jej w różnych warunkach jako element zabawy, lub reprezentacje jakiegoś przedmiotu, który nie koniecznie musi być podobny do zabawki. Dzięki posiadaniu powyższych cech dobra zabawka w sytuacji, gdy dzieci bawią się ze sobą, jest bodźcem do wymiany kreatywnych pomysłów i szybkiego rozwoju wyobraźni. Ponadto, jeżeli zabawkę da się wykorzystać zarówno w domu, jak i na dworze będzie pomagała rozwijać nie tylko intelekt, lecz także cechy motoryczne, koordynacje.
Zabawką posiadającą powyższe cechy jest Muszelka BILIBO.

Świat dorosłych jest odmienny od świata dziecięcego, w świecie dorosłych liczy się praktyczność, jasno określone cele i zastosowanie przedmiotów, aparat służy do robienia fotografii, pralka ma prać, a nie zmuszać użytkownika do wysilania wyobraźni i szukania odpowiedzi na pytanie: co by tu z tym zrobić? Do czego to służy ?

Muszelki BILIBO mogą się wydawać dziwną zabawką, co to właściwie jest ? Fotel, foremka do piaskownicy, kask kosmity ?
Jeśli drodzy rodzice przychodzi wam do głowy myśl, że to bez sensu, postarajcie się przypomnieć sobie jak to było, kiedy uśmiechnięci od ucha do ucha przemierzaliście podwórko z kijem w ręku, który był mieczem króla Artura, albo gotowaliście zupę z błota i kamieni, a to przecież była grochowa mocy dla prawdziwych herosów. Potęga wyobraźni to klucz do dobrej zabawy i gwarancja braku nudy.

Bilibo zmienia się, dostosowuje się do warunków, jest stabilne, a chwilę później niestabilne może być pojemnikiem, skorupą żółwia, gitarą, przyczepą do traktora, można do niego nalać wody, nasypać piasku, ugotować dziecięcą zupę z klocków, zabrać do kąpieli zastosowań jest multum, dzięki temu zabawka Bilibo „rośnie wraz z dzieckiem”. Muszelka bardzo dużo daje dziecku w sferze rozwoju ruchowego. To bardzo ważna cecha, gdy dzieci spędzają dużo więcej czasu w domu z uwagi na różnego rodzaju zagrożenia. Często komputer lub telewizor zastępują grę w piłkę, czy zabawę w chowanego na dworze, a jak wiemy siedzenie na fotelu nie rozwija dzieci motorycznie. Niepozorna muszelka jest cudownym środkiem, który pozwoli zrównoważyć braki w aktywności ruchowej, choć na pewno nie zastąpi jej w stu procentach dlatego nadal, powinniśmy jako rodzice dbać o to by maluchy ruszały się jak najwięcej.

Kolejną ciekawą cechą muszli bilibo jest to, że są one uniwersalne, mogą się nimi bawić dziewczynki i chłopcy. Waga i rozmiar są fajnie dobrane, co dodatkowo ułatwia zabawę. Muszelka BILIBO genialna w swej prostocie, dająca wręcz nieograniczone możliwości dobrej zabawy. Serdecznie polecamy