Stempelki

Dobra zabawka jest bodźcem do zadawania pytań do kreowania nowych rozwiązań, dziecko eksperymentuje, cały czas uczy się, jak działa świat, ciągle poszukuje nowych impulsów. Mając na przykład do dyspozycji zabawkę, której tematem przewodnim jest sawanna, możemy wymyślić multum historii np. o lekarzu afrykańskich zwierząt, opowiedzieć o kontynentach, co to jest Afryka, czemu mieszkają tam inne zwierzaki niż w Polsce. Zabawa to okazja do nauczenia dziecka jak tworzyć historie. Maluchy na początku, jak każdy skupiają się na przedmiocie, czyli samych stempelkach i ich czarodziejskich właściwościach zostawiania odcisków na papierze, lecz z biegiem czasu ciekawsze staje się to, co można przy ich pomocy zrobić tzn. stworzyć własną bajkę, w której nie ma żadnych ograniczeń. Stempelki, to obok kredek, mazaków i innych przyborów do rysowania kolejne świetne narzędzie w arsenale zabawy kreatywnej.

Na pewno chcielibyście by wasz maluch, jak dorośnie, zwiedzał świat i poznawał odmienne kultury, chyba każdy marzy o egzotycznych podróżach. Żeby przybliżyć dziecku, tę tematykę opowiedzmy mu bajkę o dalekiej Japonii, odległej wyspie, kraju gdzie mieszkają groźne smoki, a skośnookie laleczki Kokeshi jedzą sobie sushi w cieniu góry Fuji. Zabawa, w którą można wpleść elementy nauki o świecie, ciekawe miejsca i kraje, zwyczaje, stroje. To wszystko na pewno zaciekawi malucha i będzie chciał dowiedzieć się więcej i więcej. Podróż do kraju kwitnącej wiśni możemy odbyć dzięki marce ALADINE.

Zestaw wróżki również od ALADINE to idealny sposób na „występelkowanie” fascynującej baśni. Piękna królewna przyjeżdża karetą do zamku swojego ukochanego księcia by spędzić z nim czas. Uradowana je zupę przygotowaną przez nadwornego czarodzieja, kucharz jest chory, więc czarodziej dziś gotuje. Jakże zdumiony jest książę, gdy wchodząc do jadalni zamiast swojej pięknej blond księżniczki, zastaje zieloną oślizgłą żabę! Co się stało ?! Gdzie jest Księżniczka ? Czy to porwanie ?? A może zamiast owsianki czarodziej ugotował eliksir zmiany w żabę ? Taką opowieść można bez problemu wymyślić od razu budząc zachwyt i ciekawość dziecka, a wszystkie przygody zostają na kartce, więc można stworzyć własny segregator obrazkowych historii, które pomogą w zasypianiu maluchowi.

Jeśli to nie klimat, który lubi wasza pociecha to przyjazne potworki, które chętnie pobawią się z każdym maluchem od DJECO na pewno przypadną jej do gustu. Wszystkie zestawy wykonane z bezpiecznej dla dziecka pianki lub drewna, a tusz dołączony do zestawu jest nietoksyczny i łatwo go zmyć.

Pamiętajmy same zabawki, nie wystarczą od tego ile naszej energii i czasu, poświęcimy dziecku, zależy czy maluch będzie zadowolony. Wspólne opowiadanie bajek buduje więź, większą radość daje dzielenie się zabawą niż zabawa samemu, a stempelki to fajny pomysł na urodzinową zabawę czy spędzenie zimowego wieczoru z mamą i tatą.