Tablice

Tablica, nieodłączny element każdej szkoły nie zawsze dobrze się kojarzy szczególnie łobuziakom, które musiały wypisywać po sto razy za karę zdanie: Nie będę biegał po korytarzu. Tablice dla dzieci różnią się od tej wielkiej, którą pamiętamy ze szkoły. Dzisiaj dzieciaki mogą pisać i malować po tablicach przystosowanych nie tylko do kredy, ale również do malowania kredkami czy specjalnymi flamastrami. Taka zabawa to połączenie gimnastyki umysłu i treningu ciała. Z jednej strony drewniana tablica może służyć maluchowi do nauki nowych pojęć i super zabawy tym charakteryzują się tablice dla młodszych dzieci, a z drugiej starsze dzieci mogą trenować rękę, ucząc się pisać czy malując.

Tablica do samodzielnego ubierania dostępne wersje z wizerunkiem chłopca i dziewczynki do wyboru, francuskiej marki JANOD, wykonana z drewna, do której przyczepiamy elementy ubrania. Umiejętność samodzielnego ubierania się jest bardzo przydatna i ułatwi życie zapracowanej mamie. Dzięki sprytnej tablicy, do której można przyczepiać części garderoby, nasz maluch będzie poznawał podstawowe koncepcje związane z ubieraniem oraz rodzaje ubrań, rozwijając jednocześnie zdolności motoryczne.

Super pomysłem na prezent jest układanka magnetyczna Wilk od EBULOBO. Układanka zawiera postacie wilka, czerwonego kapturka, krówki, kury, świnki, jak również marchewkę, rybkę, telefon i rondelek. Przy ich pomocy bez trudu opowiemy bajkę o Wilku żarłoku, który ma ochotę coś zjeść, więc knuje chytry plan, żeby chrupnąć kurkę albo świnkę przyrządzoną w rondelku. Całe szczęście, że kurka i świnka mają telefon i mogą się wzajemnie ostrzegać przed wygłodniałym drapieżnikiem, dzisiaj wilk będzie musiał zadowolić się zdrową marchewką albo pójść łowić ryby z kolegami.

Tablica jest super! Duża kartka papieru zawieszona na ścianie, z której można gąbką zmywać to, co się namalowało czy napisało. Zaskakuje, ponieważ jest czarna, a kreda biała odwrotnie, niż podczas malowania po papierze. Tablica daje takie same możliwości jak papier i mazaki, w swej klasycznej formie. Mała zmiana z malowania po kartkach na malowanie po tablicy, jednak robi różnice i zaciekawi malucha taka nowość na pewno. Tablice to nauka cyferek, literek, godzin, kolorów, wymyślanie bajek i wiele innych dydaktycznych możliwości. Każdy mały odkrywca świata powinien mieć swoją tablice.   • DJECO

    Świetny sposób na motywowanie dziecka każdego dnia. Kotek to tablica osiągnięć. Na brzuszku Kotka wisi 6 dwustronnych medalionów, które przedstawiają codzienne czynności naszego Malucha. Po każdym wykonaniu, rodzic odwraca medal na drugą złotą stronę ! Zdobywanie takich medali to czyta przyjemność. Kolorowy kotek, stoi stabilnie  na dołączonych...