Gry

Zabawkami, które z pewnością zapełnią dużą porcję czasu naszego dziecka, są gry, ich walory edukacyjne są nie do podważenia, wspomagają zdolności koncentrowania uwagi, zapamiętywania, pozwalają poznawać kolejne aspekty życia, relacji międzyludzkich, mówiąc krótko, uczą, a elementy gier, które są już zbyt proste dla rosnącego malucha, mogą być wykorzystane w zabawach jako rekwizyty. W tej kategorii znajdą państwo propozycje przeznaczone dla szerokiego spektrum wiekowego dzieci, od gier dla dwulatków zapraszających do zabawy kolorami i obrazami, po bardziej skomplikowane przeznaczone dla dzieci sześcioletnich i starszych, które obudzą ducha rywalizacji. W przypadku dzieci w wieku 2-7 lat różnica jednego roku to krok milowy w rozwoju dziecka, a tym samym w jego możliwościach, percepcji i postrzeganiu. Gra dla trzylatka będzie za trudna dla dwulatka, a siedmiolatek błyskawicznie znudzi się grą dla pięciolatka. Część gier może posłużyć do zabawy, elementy gry w połączeniu z klockami lub innymi zabawkami mogą być wykorzystane do urozmaicenia zabawy szczególnie u mniejszych dzieci, które szybko się nudzą, ale też w przypadku starszych, które potrzebują większej ilości bodźców.

Jedną z najprostszych gier przeznaczona dla najmłodszych dzieci jest zestaw kart do nauki „owoce i warzywa” firmy Mudpuppy. Mały człowiek uczy się z nich jak, wyglądają poszczególne owoce i warzywa, dodatkowo cyfry i litery więc jest to gra, która będzie bawiła wraz z rośnięciem państwa pociechy. Kolejną grą dwa w jednym jest popularne „domino”, które wszyscy znamy z dzieciństwa, propozycja firmy JANOD domino dżungla. Duże elementy w rozmiarze XL barwnie ilustrowane podobiznami zwierzaków mieszkających w dżungli na pewno przykują uwagę malucha.
Gra dwa w jednym, ponieważ po odwróceniu płytek znajdziemy standardową wersję domina z charakterystycznymi kropkami, które pozwolą na świetną zabawę i pomogą w nauce liczenia. Zapakowane w kartonowe estetyczne pudło domino stanowi super pomysł na prezent.

Dla maluchów proponujemy również grę magnetyczną „Wędkowanie” francuskiej firmy DJECO. Polega ona na łowieniu 12 magnetycznych rybek z planszy przedstawiającej staw. Bardzo kolorowa gra, każdy z graczy ma wędkę, na którą stara się złowić niesforne rybki. Dostępna jest też wersja, w której łowi się kaczuszki. Gra wspaniale pobudza wyobraźnie i wyrabia koordynacje szczególnie ruchy precyzyjne. Podobna sytuacja jest w przypadku gry firmy Plan Toys „Balansująca łódka” gra składa się z drewnianej łódki oraz podobizn zwierzaków w różnych kolorach. Zadaniem gracza jest układanie zwierząt na balansującej łódce zgodnie z kolorem wyrzuconym na kostce. Gra daje możliwość nauki nowych kształtów, kolorów, pobudza rozwój motoryki małej. Innego rodzaju grą jest skakanka z króliczkiem i o ile króliczek może być mylący, jest to poczciwa skakanka. Różowa guma do skakania DJECO klasyka wśród gier podwórkowych - zachęta do zabawy na dworze. Drewniany królik, wokół którego można owinąć skakankę, gdy nie jest używana, sprawia, że zabawka nie zajmuje dużo miejsca i nie ląduje pod nogami.

W naszej ofercie znajdują się także gry dla starszych dzieci. Gra magnetyczna kółko i krzyżyk jest tego świetnym przykładem. Elementy magnetyczne uniemożliwią zgubienie, można przerwać grę i kontynuować w dowolnym momencie. Doskonała w podróży samolotem lub samochodem dzięki małym wymiarom. Gra polega na zajmowaniu przez graczy pól na przemian w celu zajęcia trzech w jednej linii i przy jednoczesnym uniemożliwieniu zrobienia tego samego przeciwnikowi. Pole raz zajęte przez gracza nie zmienia właściciela do końca gry. Jeszcze jedną ciekawą propozycją naszego sklepu jest gra karciana pamięciowa „minki i grymasy” od DJECO polega na zapamiętywaniu i rozpoznawaniu jak największej ilości min i grymasów. Gra rozwija inteligencję emocjonalną, zachowania społeczne, zdolność odczytywanie emocji. Wesoła gra dla całej rodziny daje dużo śmiechu i radości. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą gier naszego sklepu. Jesteśmy pewni, że znajdą państwo coś dla swojego dziecka lub pomysł na prezent. Wszystkie produkty wykonane z bezpiecznych materiałów przyjaznych dla dzieci i dla środowiska.na stronę