Klocki

Klocki to podstawa, gdy stawiamy na szybki i wszechstronny rozwój naszego dziecka, ta w zasadzie bardzo prosta zabawka interaktywna pozwala obudzić ukryte pokłady możliwości kryjących się w głowach naszych małych podopiecznych. Klocki pozwalają rozwinąć sprawność manualną, koordynację wzrokową, kreatywność. Podczas wspólnego układania z innymi dziećmi czy z rodzicami klocki uczą dzielenia się, współdziałania, planowania. Dzięki zabawie klockami dzieci uczą się kolorów, kształtów zaczynają poznawać relacje przestrzenne między obiektami, że coś jest większe lub mniejsze oraz liczenia. Dla starszych dzieci klocki to już nie tylko ciekawe obrazki zwierzaków czy pojazdów to cegiełki, z których w zaciszu swojego pokoju nasz budowniczy wznosi pierwsze wieże i zaczyna eksperymentować, tworząc nowe struktury, buduje mosty, drogi czy lotniska.

Rysunki przedstawione na klockach na pewno zachęcą do układania maluchy, pozwolą one poznać zwierzaki mieszkające na farmie jak w przypadku zestawu drewnianych klocków firmy Janod lub Melissa and Doug. Klocki firmy Pus Plus: mini, neon, roboty to doskonały pomysł na prezent dla chłopca. Główną cechą tych klocków jest prosty sposób łączenia, który umożliwia tworzenie konstrukcji nie tylko płaskich, ale również przestrzennych.

Oferowane w naszym sklepie klocki nie zawierają szkodliwych ftalanów czy pcv i są wykonane z takich materiałów jak tektura np. zestaw 9 klocków dzikie zwierzęta firmy DJECO, drewna jak w przypadku większości zestawów składających się z brył przestrzennych (stożki, walce itp.) np. seria klocków firmy Wooden story. Posiadamy także w ofercie klocki wykonane z ekologicznej pianki, zestaw składający się z figur przestrzennych firmy Ludi dla dzieci w wieku dziesięciu miesięcy i więcej. Zabawa przedmiotami wykonanymi z różnorodnych materiałów o różnej fakturze pomaga rozwijać zmysł dotyku u dzieci.

Pośród mnogości zabawek, które nie wymagają od dziecka zbyt wielkiego zaangażowania, wydają dźwięki czy świecą co nie przyczynia się do rozwoju kreatywności, czy też nie pozwala na zdobycie nowych umiejętności klocki, są wspaniałym wyborem. Niezależnie czy są to proste sześciany, czy też bardziej skomplikowane figury, nie ma lepszej zabawki, która sprawi, że dziecko będzie rozwijało swoją wrodzoną inteligencję i zdolności.na stronę