Puzzle

Puzzle są chyba wszystkim znaną zabawką interaktywną i o ile części z nas kojarzą się głównie z wielkimi planszami składającymi się z tysięcy elementów to nie każdy, zdaje sobie sprawę, że wersje dla maluchów są proste, zawierają duże elementy i posiadają ogromny potencjał dydaktyczny oraz zapewniają mnóstwo radości najmłodszym.

Układanki dla dzieci stanowią doskonały wybór, ponieważ działają stymulująco na mózg i wspomagają rozwój umiejętności kojarzenia, planowania, zapamiętywania i dopasowywania u maluchów, uczą ponadto koncentracji uwagi czy też rozpoznawania kształtów. Te zalety nie są jedynymi, ponieważ w zależności od rodzaju i motywu puzzli dziecko może rozpocząć przygodę z poznawaniem otaczającego je świata. Od zwierząt prehistorycznych dinozaurów, mieszkańców morskich głębin po owady mieszkające w trawie czy w leśnych ostępach. Postacie z ulubionych bajek takie jak baletnice, roboty, wróżki czy krasnale na pewno przykują na długo uwagę dziecka. Dla najmłodszych najlepszym wyborem będą puzzle warstwowe lub pionowe, które są łatwiejsze do ułożenia, większe dzieci zainteresują również puzzle trójwymiarowe. Świetną propozycją są zestawy firmy Djeco, dzięki którym dzieci mają możliwość poznania świata zwierząt (panda, małpka, żyrafa czy sowa zachwyci niejedno dziecko), czy też dla małych pasjonatów warkoczących maszyn będą przepustką do krainy samochodów, koparek i innych niezwykle interesujących mechanicznych wynalazków. Przedszkolaki dzięki układankom będą poznawały kraje świata i kontynenty, uczyły się malować z zestawem Mudpuppy „pokoloruj mnie” czy obserwować jak pracuje galaktyczna policja.

Wspólne układanie jest bardzo dobrą okazją do nauki nowych słów. Pytania typu: Gdzie mieszka wiewiórka? Jakiego koloru ma ogon i co je na śniadanie? Jakiego koloru jest wóz strażacki ? Czym zajmuje się strażak? Pojawią się podczas zabawy i pozwolą dziecku poszerzyć wiedzę. Jeżeli szukacie państwo pomysłu na prezent to na pewno zaciekawi was układanka 8w1 francuskiej firmy Janod składająca się z 8 obrazów zamkniętych w jednym pudle przedstawiających stworzenia mieszkające w morzu lub owady i płazy zamieszkujące łąki i ogrody. Układanki są wykonane z ekologicznych materiałów, oferujemy puzzle z drewna, filcu czy też układanki z tektury, które są pomalowane bezpiecznymi dla dzieci farbami, nie ma obaw o bezpieczeństwo. Ciekawym połączeniem materiałów jest drewniano-filcowa układanka Oski jest to filcowe drzewo, na którym siedzi pięć leśnych zwierząt wykonanych z drewna. Oferujemy układanki Aladine, DJECO, Krooom, Oops-Do It Again!, Apilkids, Janod, Mudpuppy, Plan Toys, The Purple Cow.na stronę